Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Verona “shkarkon trajnerin shqiptar”, ia beson pankinën një italiani

Verona ndryshon sërish në pankinë dhe ia beson drejtimin e skuadrës Marco Zaffaronit. Ky i fundit është një trajner me eksperiencë kryesisht në ligat e ulëta italiane dhe do të drejtojë për herë të parë në Serinë A.

Zyrtarizimi ka ardhur pasditen e sotme, me Zaffaronin që do të ketë si ndihmës Salvatore Bocchettin, i cili ishte trajner i përkohshëm i skuadrës prej 16 tetorit, kur u shkarkua Gabriele Cioffi.

Me këtë ndryshim, “shkarkohet” edhe trajneri shqiptar Dritan Dervishi, i cili ishte teorikisht trajner i parë i Veronës, pasi ai që drejtonte skuadrën praktikisht, pra Bocchetti, nuk kishte licencë trajneri.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....