Serie A

Verona vazhdon të impresionojë, mposht me përmbysje Genoan

Verona mori fitoren e dytë radhazi në kampionat, pasi mposhti mbrëmjen e sotme Genoan me rezultatin 2-1 me përmbysje në stadiumin “Bentegodi” dhe u ngjit në vendin e tetë me 25 pikë, duke lënë pas vetes skuadra si Milani e Napoli.

Të besuarit e trajnerit Juric dominuan takimin thuajse gjatë gjithë 90-minutëshit, por pjesën e parë e mbyllën në disavantazh, pasi kuqeblutë e ardhur nga Genoa gjetën golin me anë të sulmuesit Sanabria.

Në pjesën e dytë Verona gjeti fillimisht barazimin me anë të sulmuesit Verre që ekzekutoi saktë një 11-metërsh, ndërsa më pas shënuan edhe golin e fitores me anë të Zacagnit, duke marrë një 3-pikësh tërësisht të merituar.

Titullarë në këtë takim ishin edhe mbrojtësit shqiptarë Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla, ndërsa te Genoa debutoi mesfushori shqiptar që luan për Zvicrën, Valon Berhami.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency