Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Verratti: E dua Francën dhe e mbështeta në Botëror, por jam i lumtur për Messi-n

“Unë e dua Francën”- ky është titulli që ka zgjedhur “France Football” për intervistën me Marco Verratti-n, mesfushorin e Paris Saint-Germain dhe Italisë, që ka folur se si e përjetoi ai Kupën e Botës Katar 2022, në të cilën ishte vetëm shikues.

Verratti theksoi se ka bërë tifo për Francën në këtë Botëror, ndërsa në fund shtoi se është i lumtur për shokun e skuadrës, Lionel Messi-n që më në fund e fitoi edhe këtë trofe.

“Kam shumë miq në kombëtaren franceze, gruaja ime është franceze dhe fëmijët e mi kanë lindur në Francë dhe të gjithë e vuajtën humbjen e “Les Bleus”. Por unë isha njëkohësisht edhe i lumtur dhe këtë për Lionel Messi-n dhe për Argjentinën që bëri diçka të jashtëzakonshme. Do të ishte keq sikur Messi ta mbyllte karrierën pa këtë trofe.”-tha italiani.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...