Euro 2020

Verratti gati për Austrinë, Chiellini e Florenzi nuk ia dalin dot

Marco Verratti luftoi me kohën për të mos humbur Europianin dhe ia doli të rikuperohej për ndeshjen e fundit në grup, atë ndaj Uellsit, ku ndonëse pritej të luante vetëm pak minuta, përballoi një 90-minutësh të plotë.

Ndonëse ende jo në 100%-shin e tij, mesfushori vrapoi jo pak ndaj uellsianëve dhe ndihmoi në qarkullimin e shpejtë të topit, ndërsa forma e shfaqur duket se ka bindur Mancinin t’i japë sërish fanellën e titullarit për ndeshjen e fazës së 1/8-ave ndaj Austrisë, në plan për të shtunën në mbrëmje në stadiumin “Wembley”.

Por përfshirja në formacion e mesfushorit të Paris Saint Germain nuk do të jetë aspak e lehtë për trajnerin Mancini, pasi do t’i duhet të ulë në pankinë njërin mes Barellës dhe Locatellit, të dy futbollistë që kanë treguar se meritojnë të luajnë nga minuta e parë, me atë që kanë dhënë në ndeshjet e para.

Ndërkohë për ndeshjen me Austrinë nuk do të jenë në dispozicion mbrojtësi i djathtë Alessandro Florenzi dhe kapiteni Giorgio Chiellini, të cilët vijojnë me fazën e rikuperimit, pas dëmtimeve të pësuara përkatësisht në ndeshjen e parë dhe të dytë të grupit.

Plani i mjekëve është që të rikuperojnë dy mbrojtësit për sfidën çerekfinale, gjithmonë nëse “axurrët” do t’ia dalin të kualifikohen, ndërsa ndaj Austrisë nga minuta e parë pritet të luajnë Di Lorenzo në krahun e djathtë dhe Francesco Acerbi në qendër në krah të Leonardo Bonuccit.

Nuk ka dyshime ndërkohë për repartin e sulmit, pasi do të rikthehet “tredhëmbëshi” Insigne-Immobile-Berardi, të cilët kanë bërë paraqitje mbresëlënëse në dy ndeshjet e para në grup, ndërsa Chiesa dhe Belotti do ta nisin nga stoli, gati për të shfrytëzuar mundësinë që mund t’u jepet.

Italia e mbylli në mënyrë perfekte fazën e grupeve, pasi mori 9 pikët e mundshme, duke fituar të tre ndeshjet, me një bilanc fantastik prej 7 golash të shënuar dhe asnjë të pësuar, duke shpallur njëkohësisht kandidaturën për të fituar Europianin.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency