Connect with us

Hi, what are you looking for?

Ligue 1

Verratti për rekord, gati zyrtarizimi i marrëveshjes së re me PSG-në

PSG pritet të zyrtarizojë së shpejti zgjatjet edhe dy sezone të tjera të kontratës së mesfushorit italian, Marco Verratti, i cili nuk ishte dje në “Camp des Loges” për rifillimin e stërvitjeve.

14 vjet në Paris. Përveçse një nga lojtarët që e ka veshur më shumë fanellën e Paris Saint-Germainit, Marco Verratti do të jetë gjithashtu një nga ata, nëse jo numri një, që ka luajtur më shumë vite nën hijen e kullës Eifel.

Mesfushori italian ka rënë dakord me klubin parizien për të qëndruar në kryeqytetin francez deri në vitin 2026.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...