Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Verstappen fluturon edhe në Itali, “pole position” i tetë radhazi

Verstappen fluturon edhe në Itali, "pole position" i tetë radhazi
Verstappen fluturon edhe në Itali, "pole position" i tetë radhazi

Max Verstappen fluturon edhe në Emilia Romagna. Piloti i Red Byull ka bërë një performancë perfekte në provat zyrtare, duke vendosur kohën më të shpejtë prej 1’14’’746 dhe duke siguruar “pole position”-in e tetë radhazi.

Pavarësisht sinjaleve pozitive që patën dhënë makinat Ferrari në provat e lira, këtë herë Leclerc dhe Sainz zhgënjyen, duke mos shkuar përtej kohës së katërt dhe të pestë më të shpejtë, një nisje shumë mbrapa, që pritet t’u kushtëzojë garën.

Fill pas Verstappen do të nisen dy makinat McLaren, me Piastrin që vendosi kohën e dytë më të mirë dhe Lando Norris që do të niset i treti. Makinat McLaren në fakt janë edhe befasia më e madhe e provave zyrtare në Imola, pasi pritej që dy Ferrari-t të ofronin më shumë rivalitet për Verstappen.

Lexo edhe:

Çmimi i madh i Imolës në Emilia Romagna do të startojë të dielën në orën 15:00 dhe do të transmetohet në paketën DigitAlb, nëpërmjet kanalit EuroNews Albania.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...