Formula 1

Verstappen “mbret” në Francë, i merr fitoren anglezit Hamilton 2 xhiro para fundit!

Tjetër fitore spektakolare e Max Verstappen në Formula 1 e treta në këtë sezon, me pilotin e Red Bull që arriti t’i falej edhe strategjisë perfekte të skuadrës së tij, duke parakaluar Lewis Hamilton dy xhiro para fundit në pistën Paul Ricard në Francë. Edhe pse Vertappen nuk e nisi mirë garën dhe pas një gabimi në xhirot e para i dha mundësinë për të kryesuar anglezit Hamilton, strategjia me 2 pit-stope e Red Bullit për holandezin rezultoi fituese pasi Hamilton “fluturoi” në 20 xhirot e fundit duke i parakaluar një e nga një të gjithë rivalët.

Në podium u ngjit edhe piloti tjetër i Red Bull Sergio Perez i cili la pas pilotin tjetër të Mercedes Valteri Bottas, i ndjekur nga dy makinat McLaren të Lando Norris dhe Daniel Ricciardos. Garë për t’u harruar për Ferrarin, me dy pilotët e saj që mbetën jashtë zonës së pikëve pasi Carlos Sainz Jr u rendit i 11-ti ndërsa Charles Leclerc i 16-ti me kokëkuqen që u parakalua edhe nga McLaren në renditjen e kontruktorëve me skuadrën britanike që u ngjit në vendin e 3-të. Përsa i përket klasifikimit për pilotë, Hamilton falë kësaj fitoreje e çoi në +16 avantazhin ndaj kampionit në fuqi të botës Lewis Hamilton.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency