Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Verstappen nuk shqetësohet: Ndodh edhe të mos fitosh, më të shpejtë në Japoni

Pas 12 garave dhe në një sezoni ku është shfaqur dominues, Red Bulli nuk arriti të fitonte në garën e fundit të këtij edicioni të Formula 1. Fundjava e kaluar ishte e mrekullueshme për Ferrarin, me spanjollin Carlos Sainz që triumfoi në Çmimin e Madh të Singaporit. Pas garës të së dielës, Max Verstappen u shpreh i pashqetësuar në media për këtë rezultat të Red Bullit;

“Ndodh edhe të mos fitojmë, nuk është problem se Ferrari fitoi një garë. Do ta tentojmë sërish fundjavën që vjen. Pista e Marinas është shumë e vështirë dhe nuk të lejon të japësh 100%. Gara e ardhshme në Japoni do të jetë ndryshe, shpresojmë që të arrijmë te fitorja, do të jemi më të shpejtë në pistë”.

Lexoni edhe:

Red Bulli këtë sezon ka triumfuar në 12 gara në këtë edicion të Formula 1. Max Verstappen prej javësh e ka mbyllur diskutimin e titullit kampion, teksa dueli është për vendin e dytë me 3 pilotë në garë, Sergio Perez, Lewis Hamilton dhe veteranin Fernando Alonso.

Sfida e ardhshme e Botërorit të shpejtësisë do të jetë Çmimi i Madh i Japonisë në pistën e Suzukas, që mbahet fundjavën e ardhshme.

 

Lajme të tjera

Futboll

Ndeshja Waalwijk-Ajax u ndërpre përfundimisht, pas dëmtimit të rëndë që pësoi portieri Eitenne Vaessen. Portieri i vendasve ra pa ndjenja në minutën e 85’...

La Liga

Myrto Uzuni nuk e nisi si titullar ndeshjen e Granadës në transfertë ndaj Almerias si pasojë e një problem fizik nga sfida e kaluar....

Premier League

Organi i gjyqtarëve PGMOL (Professional Game Match Officials Limite) ka pranuar se vendimi për të anuluar golin e Luis Diaz në humbjen 2-1 të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...