Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Verstappen, para garës së Italisë: Fillim jo dhe aq i lehtë, përpara shoh një sezon të luftuar

Piloti i Red Bull, Max Verstappen, foli në prag të garës së ardhshme të Formula 1. Cirkuiti i radhës në botëorin e shpejtësisë do të jetë ai i Emiglia-Romagna, për çmimin e madh të Italisë. Kampioni në fuqi pranoi se fillimi i sezonit nuk ka qenë dhe aq i lehtë sesa pritej për Red Bull-in:

Mendoj se pesë garat e para nuk kanë qenë aq të lehta për ne. Disa fundjava ishin më të mira se të tjerat, por që nga fillimi i sezonit, diferencat janë më të vogla. Gjithsesi, mendoj se skuadra ka bërë paraqitje të mira në këto gara.

Lexo edhe: 

Nga jashtë, ndonjëherë duket se nuk kemi sfida, por ne punojmë shumë për të realizuar më së mirë çdo garë. Për mua nuk është diçka e mërzitshme, gjithmonë jam më të mirën timë për të arritur objektivin-mbylli deklaratën e tij piloti holandez”

Aktualisht, Max Verstappen kryeson renditjen e Formula 1, në kuotën e 136 pikëve, i ndjekur nga shoku i tij i skuadrës, Sergio Perez me 103. Ferrari i Charles Leclerc renditet i treti në klasifikim me 98 pikë.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...