Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Verstappen siguron Pole Position e parë të sezonit, në Bahrein Red Bull lë pas Ferrarin

Max Verstappen siguroi Pole Position e parë të sezonit të ri në Formula 1. Në cirkuitin e Sakhir në Bahrein, holandezi ia doli me sukses të mposhtte shokun e skuadrës Sergio Perez teksa ishte pikërisht meksikani kundërshtari i tij në kualifikueset zyrtare.

Pas dyshes së Red Bull, ai që do të niset në vend të tretë është Charles Leclerc. Piloti kryesor i skuderisë “kokëkuqje” tregoi se ishte shumë pranë pilotëve të Red Bull megjithatë në dy minutat e fundit të sesionit të tretë, hoqi dorë nga xhiro e shpejtë ndërsa mbetet për t’u kuptuar nëse Ferrari ii tij pati probleme.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...