Formula 1

Verstappen “thumbon” Hamilton: Ka fituar prej makinës dhe…

Max Verstappen nuk është përfshirë në garat e Formulës 1 për të qenë një pilot meteor, i cili kalon në këtë kompeticion madhor pa lënë gjurmë thjesht për të thënë një ditë që edhe unë kam qenë dikur një pilot. Holandezi ka ambicie dhe synime madhore dhe këtë e ka treguar në pistë, ku nuk është tërhequr përballë pilotëve me më shumë përvojë, që kanë në muze tituj kampion bote, si Vettel e Hamilton. Pikërisht ndaj këtij të fundit vjen thumbimi i djaloshit të lindur në Hasselt të Belgjikës.

Ndoshta nuk e ka kapërdirë ende atë parakalim që britaniku kreu ndaj 21-vjeçarit 3 xhiro nga fundi në Çmimin e Madh të Hungarisë, parakalim që i dha fitoren kampionit në fuqi.

“Nuk është ndonjë pilot kushedi se çfarë, ka fituar kryesisht për meritë të makinës dhe sepse ka pasur shokë skuadre që nuk e kanë shqetësuar.”

Këto kanë qenë fjalët e Max Verstappen, i cili duket se nuk e vlerëson maksimalisht si pilot 34-vjeçarin nga Steveage. Nuk përdor lojëra fjalësh Verstappen, që synon të rrëzojë nga froni pikërisht pilotin e Mercedesin, diçka që vështirë se do të ndodhë në këtë edicion, duke qenë se diferenca në favor të Hamilton është 69 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency