Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Verstappen triumfon edhe në Kanada, Hamilton ngjitet në podium

Çmimin e Madh të Kanadasë, që shënon garën e nëntë të këtij Botërori në Formula 1, e fiton Max Verstappen. Piloti holandez i rezistoi sulmit të Carlos Sainz duke e kaluar i pari vijën e finishit në cirkuitin e Montreal përpara Ferrarit të spanjollit dhe Mercedesit të Hamiltonit.

Vendi i katërt për Russell, i cili ia doli të mbante pas mes shumë vështirësish një Leclerc të jashtëzakonshëm, që e nisi nga vendi i 19-të, por që ia doli të rikuperonte plot 14 vende, për të fituar në fund disa pikë të rëndësishme.

Me këtë triumf në Kanada, Verstappen shkëputet në krye me 175 pikë, i ndjekur nga Perez me 129 pikë.

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...