Formula 1

Verstappen u përgjigjet kritikave në pistë, triumfon në provat e lira

Pasi u përball me kritika të shumta për mënyrën e rrezikshme të garimit dhe incidentet e shumta në këtë sezon, Max Verstappen u kundërpërgjigj menjëherë pasditen e sotme.

Në sesionin e parë të provave të lira, në Çmimin e madh të Kanadasë, piloti i Red Bull arriti të regjistrojë kohën më të mirë, me gomar hypersoft. Menjëherë pas tij u rendit kampionin në fuqi i botës, Lewis Hamilton, ndërsa vendin e tretë e mori piloti tjetër i Red Bull, Daniel Ricciardo.

Vetëm vendi i katërt për pilotin gjerman të Ferrarit, Sebastian Vettel, që la pas vetes dyshen finlandeze Bottas-Raikkonen, përkatësisht në vendin e pestë dhe të gjashtë.

To Top