Merkato

Vertonghen u jep fund dilemave, gati prezantimi te klubi i njohur portugez

Mbrojtësi 33-vjeçar belg Jan Vertonghen i dha fund eksperiencës së tij 8-vjeçare me fanellën e Tottenhamit në Londër, pasi vendosi të mos rinovojë kontratën që i skadonte pikërisht në fund të këtij sezoni.

Si futbollist i lirë, belgu tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve të mëdha europiane, por në fund vendosi të pranojë ofertën e portugezëve të Benficës, ndërsa zyrtarizimi tashmë është çështje orësh.

Vertonghen ka mbërritur në Lisbonë paraditen e sotme dhe aktualisht po kryen vizitat mjekësore, para se të firmosë një kontratë 3-vjeçare me klubin e Benficës, ndërsa ende nuk bëhet e ditur paga që do të përfitojë atje.

Mbrojtësi belg është përforcimi i radhës për portugezët, që pas trajnerin Jorge Jesus, kanë afruar edhe sulmuesin brazilian Everton Soares, ndërsa shumë shpejt pritet të nënshkruajnë edhe me yllin uruguaian Edinson Cavani.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency