Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Vesh akoma këpucët e sezonit të kaluar, ylli i Brazilit ndërpret marrëveshjen me markën e famshme

Vinicius Junior është një nga lojtarët kryesorë të Brazilit në këtë Kupë Bote. Pritshmëritë për yllin e Real Madrid janë të larta dhe deri më tani ai ia ka dalë t’i përmbushë ato më së miri. Vinicius duket i lumtur në fushë megjithatë ka një aspekt për të cilin anësori nuk është i kënaqur. Bëhet fjalë për marrëveshjen e tij me markën e famshme Nike.

Shumë nga yjet e Botërorit i kemi parë të veshin këpucët e reja, por e kundërta ndodh me Vinicius që ende përdor atletet e sezonit të kaluar. Një fakt, që e ka mërzitur talentin brazilian me këtë të fundit që i ka kërkuar zyrtarisht avokatëve të tij të nisin negociatat për të ndërprerë marrëveshjen me Nike.

Dëshira e Vinicius nuk do të jetë e lehtë për t’u përmbushur duke qenë se me Nike ka një kontratë deri në vitin 2028 dhe për më tepër të firmosur vetëm para startit të Botërorit.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...