Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Vetëm 7 prekje topi në 90 minuta, Tuchel ia lë fajin Lukakut: S’është problem sistemi

Chelsea fitoi me rezultatin minimal 1-0 ndeshjen kundër Crystal Palace, një përballje ku munguan një pjesë e lojtarëve të ekipit të parë.

Megjithatë edhe ata që ishin pjesë e kësaj ndeshjeje nuk bënë më të mirën e mundshme, me Romelo Lukakun që regjistroi rekordin më të keq të tij.

Belgu u vendos në qendër të kritikave për paraqitjen e tij thuajse anonime kundër Palace, duke regjistruar vetëm shtatë prekje të topit gjatë 90 minutave.

Pavarësisht paraqitjes së tij shumë të qetë, trajneri Tuchel insistoi pas ndeshjes se nuk ishte një çështje taktike, duke lënë të kuptohet se problemi mund të jetë tek ndeshjen e Lukakut kundër Crystal Palace.

I pyetur për të dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me shfaqjen e belgut, Tuchel u përgjigj: “Epo, kjo është ajo që është. Por për të nuk ka ndryshim sistemi sepse është e njëjta strukturë sulmuese.”

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...