Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Vetëm dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s mbetet pa trajner

Elche ka ndërruar sërish trajner. Skuadra nga Valencia po zhvillon një kampionat për t’u harruar dhe renditet në vendin e fundit në La Liga.

Vetëm dy fitore në 26 javë kampionat dhe plot 14 pikë larg zonës së shpëtimit. Vetëm matematika mban Elchen në elitë.

Ndërkohë, drejtuesit e klubit kanë shkarkuar trajnerin Pablo Machin pas humbjes 2-0 kundër Real Sociedad në transfertë.

Lexo edhe:

  1. Cikalleshi: Ndeshja më e vështirë me Poloninë, të mësojmë nga e shkuara
  2. “Pse sheh?” Mourinho sherr me presidentin e Lazios, Lotito: Po ti kush je?
  3. Ish-arbitri sulmon VAR-in: Vendosi ndeshjen Inter-Juve, duhet të mbajnë përgjegjësi
  4. “Xhaka është treguar fenomenal”, Arteta: I thashë se do të shënonte

Ky i fundit qëndronte në stol prej 17 nëntorit të vitit të kaluar. Edhe pse drejtoi Elchen në 14 ndeshje, 47-vjeçari nuk ia doli të kishte sukses.

Elche luan sfidën e radhës në shtëpi ndaj Barcelonës. Katalanasit siguruan një fitore të madhe në El Clasicos dhe kryesojnë kampionatin me 12 pikë mbi Realin e Madridit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...