Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Vetëm tre gola në javën e 30-të, skuadrat vendase nuk dinë të shënojnë

Java e 30-të në Abissnet Superiore dhuroi përballje të forta dhe vetëm tre gola. Asnjë nga ekipet vendase nuk fitoi, madje as nuk arriti të shënonte të paktën një gol.

Kjo javë i buzëqeshi Kastriotit, që mposhti sërish Tiranën kryesuese si në fazën e tretë. Suksesi i katërt radhazi për ekipin krutan, që ndodhet vetëm 3 pikë larg vendit të katërt.

Fitore jetike edhe për Teutën e Egnatian në transfertë, teksa Dinamo dhe Skënderbeun humbën shansin e fundit për të shpresuar në lidhje me qëndrimin mes më të mirëve.

“Finalja” e Europës mes Vllaznisë dhe Partizanit u mbyll me rrjeta të paprekura. I njëjti rezultat u regjistrua edhe në sfidën Kukësi-Laçi, me bardhezinjtë e Duros që forcuan pozitat si forcë e dytë e kampionatit.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...