Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Mbretit

“Vetëm unë besoja tek ai”, Xavi thur elozhe për sulmuesin

Barcelona mposhti 1-0 Real Sociedad falë golit të Ousmane Dembele. Francezi vendosi me golin e tij sfidën e luajtur në “Camp Nou”, duke kualifikuar katalanasit në gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit.

Xavi e ka mbrojtur gjithmonë nga kritikat sulmuesin francez, madje ishte ai që insistoi më shumë se të gjithë për rinovimin e kontratës së tij. Trajneri i Barcelonës e cilëson si një ndër lojtarët më të mirë në botë 25-vjeçarin.

 

Që nga ardhja ime, Dembele është përmirësuar shumë. Unë shoh vuajtjen e mbrojtësve anësorë që luajnë përballë tij. Gjithmonë kam besuar tek Ousmane, e ndjeja që kishte shumë për t’i dhënë Barcelonës.

Ai u përball me shumë kritika, nuk ishin të paktë njerëzit që nuk e donin më te Barcelona. Tani e duartrokasin dhe i dhurojnë ‘standing ovation’.

Jam jashtëzakonisht i lumtur për të. Dembele është një nga më të mirët në botë në rolin e tij. Unë e di prej kohësh, sa mirë që edhe ai ka filluar ta besojë”, deklaroi trajneri i Barcelonës në lidhje me sulmuesin e djathtë.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...