La Liga

Veterani Garcia nderon Bilbaon, Eibari fundos Espanyolin

Athletic Bilbao “harron” dy humbjet radhazi në “San Mames” ndaj Sevillas dhe Real Madridit me suksesin 1-2 në fushën e Levantes, që e ngjit të paktën përkohësisht në vendin e shtatë, me pikë të barabarta me Real Sociedadin (luan të hënën me Villarrealin).

Në fakt, skuadra baske e hipotekoi që në pjesën e parë fitoren me dy gola të veteranit Raul Garcia, që e tundi rrjetën në fillim (4’) dhe në fund të këtij fraksioni.

Ndeshja u bë edhe më e bukur në 20 minutat e fundit, pasi shqiptari i përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, shkurtoi diferencën në minutën e 71-të.

Bilbao rezistoi me të gjitha mënyrat në minutat e mbetura, duke marrë tri pikë shumë të rëndësishme që e e kthen ekipin qoftë përkohësisht në zonën europiane por i jep edhe moralin e duhur për sfidat e mbetura të sezonit.

Ndërkohë duket e pashmangshme rënia nga kategoria e Espanyolit, që u mposht 2-0 nga Eibari me dygolësh të Espozitos, i pari më 11-metërsh. I njëjti autor humbi penalltinë pak minuta pasi kishte realizuar të parën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency