Formula 1

“Vetëvritet” Ferrari, pole i Bottas në Azerbajxhan!

Valteri Bottas i surprizon të gjithë dhe regjistron pole-position në provat zyrtare të Çmimit të Madh të Azerbajxhanit. Finlandezi i Mercedes e mbylli sesionin e tretë me kohën 1 minutë 40 sekonda e 495 të mijtat, duke mbajtur pas shpatullave të tij për vetëm fare pak shokun e skuadrës Lewis Hamilton, xhiroja e shpejtë e të cilit ishte 59 të mijtat më e ngadaltë se ajo e Bottas. Në Baku rradha e parë e nisjes do të jetë e gjitha për Mercedesin, ndërkohë që Sebastian Vettel duhej të kënaqej vetëm me vendin e 3-të. Bëri harakiri kokëkuqja tjetër me Leclerc që u përplas në kthesën më të vështirë të pistës gjatë sesionit të dytë dhe piloti nga Principata e Monacos do të niset nga vendi i 10-të edhe pse dominoi provat e lira. I 4-ti u rendit Max Verstappen ndërkohë që pas tij u rreshtuar Sergio Perez e rusi Danil Kviyat me Toro Rosso. Vetëm i 9-ti Kimi  Raikkonen me Alfa Romeo dhe i 12-ti Daniel Ricciardo me Renault.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency