Formula 1

Vettel, debutim spektakolar me Ferrarin e ri

Në ditën e dytë të testeve zyrtare, para fillimit të sezonit, në Montmelo të Barcelonës, ka dominuar Sebastian Vettel me Ferrarin e tij.

Piloti gjerman ka zbritur në pistë për herë të parë sot, me Ferrarin e ri SF71H, dhe menjëherë ka regjistruar kohën më të mirë 1’19”673.

Menjëherë pas tij u rendit finlandezi i Mercedesit, Valteri Bottas me kohën 1’19”976, ndërsa kohën e 3-të më të mirë e regjistroi piloti i McLarenit, Vandoorne.

Në orët e pasdites, në qytet janë intensifikuar reshjet e dëborës, duke vënë në rrezik zhvillimin e ditës së 3-të të testeve zyrtare.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency