Formula 1

Vettel fiton në Kanada, gjermani sërish lider i Botërorit

Sebastian Vettel rikthehet te fitorja në Formula 1 pas 4 garash. Piloti gjerman i Ferrarit dominoi Çmimin e Madh të Kanadasë duke regjistruar suksesin e 3-të në këtë sezon dhe duke rimarrë kreun në klasifikimin e përgjithshëm pasi përfitoi nga fakti që rivali i tij i madh në garën për titull Lewis Hamilton u rendit i 5-ti në pistën e Montreal me Vettel që rikuperoi plot 15 pikë ndaj anglezit dhe tashmë kryeson renditjen me një pikë më shumë se piloti i Mercedes. Nuk kishte rivalë gjermani i Ferrarit në cirkuitin Gilles Villenueve me Vettel që kryesoi garën nga fillimi deri në fund. Në vendin u rendit finlandezi Valteri Bottas ndërsa podiumi u kompletua nga Max Verstappen që gjithashtu bëri një garë shumë të mirë në Kanada. Vetëm vendi i 4-ët për fituesin e garës së kaluar në Monaco, australianin Daniel Ricciardo, ndërsa Lewis Hamilton bëri një gabim në xhirot e para dhe e mbylli garën në vendin e 5-të duke humbur kreun e klasifikimit të përgjithshëm. Një garë të dobët zhvilloi edhe Kimi Raikkonen që u rendit i 6-ti. 10-shja e parë në Kanada u kompletua nga Nico Hulkenberg, Carlos Sainz Jr, Esteban Ocon dhe Charles Leclerc.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top