Formula 1

Vettel: Mercedes mbetet favorit, dua të shkruaj historinë me Aston Martin

Pas 6 vitesh në skuadrën italiane të Ferrarit, piloti gjerman Sebastian Vettel nuk rinovoi bashkëpunimin me “kokëkuqen” dhe këtë sezon ka vendosur t’i bashkohet skuadrës së Aston Martin, ndërsa në një dalje për mediat u shfaq mjaft optimist.

“Nuk pres garanci për të fituar në vitet e ardhshme, por pres që të bëjmë një punë shumë të mirë. Duhet të shfrytëzojmë atmosferën e mirë dhe optimizmin që ekziston në skuadër, për t’u rritur hap pas hapi, ndonëse favorit edhe për vitin 2021 mbetet Mercedes”, u shpreh Vettel.

Katër herë kampioni i botës me skuadrën e Red Bull, nuk ia doli të fitojë asnjë titull me Ferrarin, por pranoi se aktualisht ndihet edhe më i fortë sesa nga koha kur garonte për ekipin austriak dhe theksoi se dëshiron të shkruaj historinë me Aston Martin.

“Kam më shumë eksperiencë krahasuar me të kaluarën dhe mendoj se jam një pilot më i mirë sesa isha kur fitoja kampionate me Red Bullin. Tani kam mundësinë të shkruaj një tjetër kapitull të historisë së Aston Martin në Motorsport”, tha piloti gjerman.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency