Formula 1

Vettel nuk heq dorë nga titulli: Përmirësojmë makinën dhe sulmojmë kreun

Ferrari e ka nisur mjaft keq sezonin e ri të Formulës 1, pasi në 4 garat e para nuk ka fituar asnjë, teksa numëron vetëm dy podiume (vende të treta), nga një me secilin prej pilotëve.

Megjithatë këtë fundjavë do të jetë radha e garës së Barcelonës dhe piloti gjerman i “kokëkuqes”, Sebastian Vettel shprehet mjaft optimist, teksa shton se nuk ka hequr dorë nga titulli.

“E kemi nisur keq, por po bëjmë disa modifikime në makinë, për ta bërë edhe më të shpejtë. Në Baku dhamë sinjale të mira, ndërsa në Spanjë presim të jemi shumë më të shpejtë. Kanë kaluar vetëm 4 gara dhe nuk mund të flasim për mbyllje të garës për titull, pasi gjithçka mund ta kthejmë në favor, nëse përmirësojmë makinën”, tha Vettel.

Piloti gjerman u pyet edhe në lidhje me konkurrencën e brendshme, me francezin Leclerc, por theksoi se nuk ka aspak rivalitet me të dhe se mirëpret përmirësimin e tij të përjavshëm.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency