Formula 1

Vettel paralajmëron Hamilton: Dua të thyej dominimin e tij dhe të Mercedesit

Formula 1 është gati të ngrejë siparin e sezonit të ri, që do të startojë me Çmimin e Madh të Melbournit në Australi, i planifikuar për këtë të diel.

Skuadrat kanë mbërritur tashmë në kontinentin e largët, për të qenë gati për provat e lira, që do të startojnë nesër, ndërsa janë mbajtur edhe konferencat zyrtare për shtyp, në prag të fillimit të sezonit.

Kështu gjermani Sebastian Vettel ka lëshuar sërish sfidën ndaj kampionit në fuqi të Botës, Lewis Hamilton, duke thënë se synon të thyejë dominimin e britanikut dhe Mercedesit, në këtë sport.

“Jemi përmirësuar krahasuar me një vit më parë, por rruga është e gjatë dhe shpresoj të tregohemi të fortë gjatë gjithë sezonit, për të bërë diçka të madhe. Rivali është pa diskutim Hamilton, që ka fituar në dy vitet e fundit, por ne kemi kohë që punojmë për të thyer dominimin e tij dhe të Mercedesit”, tha piloti gjerman.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency