Formula 1

Vettel është optimist: Betejë deri në kthesën e fundit

Ndonëse Lewis Hamilton ka prekur titullin me të dyja duart dhe pret vetëm ta fitojë atë matematikisht, rivali i tij Sebastian Vettel nuk ka ndërmend të dorëzohet.

Gjermani i Ferrarit e pranon se tashmë nuk ka asgjë në dorën e tij, por premton ‘luftë deri në kthesën e fundit’, ndaj Hamiltonit, në garën për titull.

“Për sa kohë që matematika na mban në lojë, do të provojmë t’ia dalim. Ndonëse asgjë nuk është më në dorën tonë, unë do të provoj deri në kthesën e fundit, që të marr maksimumin, me shpresën edhe të ndonjë gabimi nga ana e kundërshtarit”, tha Vettel.

Deri në përfundim të kampionatit, kanë mbetur edhe 3 gara, ndërsa diferenca mes dy pilotëve, Hamilton dhe Vettel, është 66 pikë. Gara e ardhshme e Formula 1, është të dielën në mbrëmje, në Meksikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency