Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Vettel rinovon për tre vjet me Ferrarin

Sebastian Vettel nuk e tradhëton Ferrarin. 4 herë kamioni i botës ka firmosur kontratën e re me skuadrën nga Maranello ku do të qëndrojë deri në vitin 2020. Lajin e bën të ditur skuadra italiane nëpërmjet një komunikate zyrtare, duke konfirmuar vazhdimin e bashkëpunimit me pilotin gjerman që këtë sezon kryeson klasifikimin e përgjithshëm dhe është kandidati kryesor për të fituar titullin që në shtëpinë Ferrari mungon që prej një dekade. Vettel do të garojë përkrah finlandezit Kimi Raikkonen edhe gjatë sezonit të ardhshëm pasi “Ice Man” firmosi pak ditë më parë edhe për vitin 2018. Gjermani është bashkuar me Ferrarin në vitin 2015 por gjatë dy sezoneve të para hasi vështirësi të mëdha për shkak të pamundësisë së kokëkuqes për t’i bërë ballë fuqisë së Mercedes GP. Pas suksesit të fundit në Hungaroring, Vettel konsolidoi pozitat në krye të klasifikimit të këtij sezoni me 14 pikë më shumë se ndjekësi Lewis Hamilton.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...