Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Vidal drej Flamengos, Maia: E mirëpresim, nuk di të flas për bisedimet

Thiago Maia ka folur për mundësinë e kalimit të Arturo Vidal te Flamengo. Në një intervistë të dhënë për mediet braziliane mesfushori thekosi se lojtari i Inter është shumë i mirë dhe se do bënte diferencën te ekipi i tyre.

“Çdo lojtar që do vinte te Flamengo do jepte një kontribut të madh, akoma më shumë kur flitet për një lojtar si Vidal, i cili ka luajtur në skuadrat më të mirë në Europë. Nuk e di se si po ecin bisedimet, por nëse do të vijë do të jetë i mirëpritur.”-deklaroi Maia.

Kontrata e mesfushorit me Inter përfundon këtë verë dhe duket se rinovimi nuk është më një mundësi. Vidal ka luajur këtë sezon në 26 ndeshje në Seria A dhe në to ka shënuar vetëm një gol dhe ka dhënë edhe një asist.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...