Merkato

Vidal largon Nainggolan, Interi dhe Cagliari pranë marrëveshjes së transferimit

Cagliari pritet të prezantojë zyrtarisht sot mbrojtësin uruguaian Diego Godin, i cili kaloi me sukses vizitat mjekësore pasditen e djeshme dhe u nis menjëherë për në Sardenjë, për t’u vënë nën urdhrat e trajnerit Eusebio Di Francesco.

Megjithatë klubi sard nuk ka ndërmend të ndalet dhe objektivi i radhës është mesfushori belg Radja Nainggolan, i cili ishte pjesë e Cagliarit edhe sezonin e kaluar në huazim, por tani po stërvitet nën urdhrat e Antonio Contes.

Afrimi i Arturo Vidal te Interi e ka nxjerrë të tepërt fantazistin belg, që aktualisht peshon plot 18 milionë euro në bilancin e klubit zikaltër dhe me Cagliarin po negociohet për një zgjidhje që të kënaqë të dy skuadrat.

Kështu propozimi më i fundit i Interit është huazimi për 3 milionë euro, me detyrim blerjeje për 9 milionë euro verën e ardhshme, për të arritur një total prej 12 milionë eurosh, ndërsa tani mbetet për t’u parë gatishmëria e sardëve për të paguar këtë shifër.

Menaxheri i Nainggolan, Alessandro Beltrami është vënë në punë prej ditësh dhe pritet të takojë sot edhe presidentit e Cagliarit, Giullini, për të negociuar formulën e transferimit të mesfushorit belg.

Edhe vetë trajneri i Cagliarit, Di Francesco e pranoi se pret Nainggolan si dhuratën e fundit nga merkatoja, për të ndërtuar një skuadër që do të jetë e aftë të sigurojë një vend në kupat e Europës.

Nga ana tjetër zikaltrit do të liroheshin nga një futbollist që jo vetëm nuk bën pjesë në planet e klubit, por edhe u kushton shumë arkave të tij, pasi ka një pagë të majme prej 4.5 milionë eurosh neto në sezon.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency