Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ 1 person humb jetën, 22 plagosen rëndë gjatë përplasjeve në stadium

Një i vdekur dhe 22 të plagosur, të gjithë policë, është bilanci i aksidenteve të ndodhura ditën e djeshme pranë stadiumit Funes në San Luis, me rastin e ndeshjes së 1/16-ave të Kupës së Argjentinës mes Independiente Rivadavia dhe Velez.

Gjithçka nisi kur grupet e Independiente ‘barras bravas’ (ultras), të cilët mbërritën me vonesë në stadium, u kapën me organet ligjzbatuese dhe pati përplasje, ndërsa shumë prej këtyre tifozëve tentuan të futeshin në stadium edhe pse ishin pa biletë.

Njëri prej tyre, një 26-vjeçar, të dhënat personale të të cilit nuk u bënë publike, vdiq nga një atak në zemër gjatë këtyre përplasjeve, ndërsa çdo përpjekje për ta mbajtur në jetë rezultoi e kotë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...