Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

VIDEO/ “20 mln € për Kvaran ishin shumë?”, rusët tallen me Juventusin

Khvicha Kvaratskhelia është lojtari i momentit në Serie A. Ylli gjeorgjian u transferua verën e kaluar nga Dinamo Batumi te Napoli për 10 milionë euro. Investim fantastik për skuadrën italiane, që po dominon Serie A edhe falë magjive të 21-vjeçarit.

Sulmuesi i majtë numëron 7 gola dhe 9 asiste deri në këtë fazë të kampionatit. Kvara ka bërë shumë mirë edhe në Champions League (2 gola dhe 3 asiste), kompeticion ku skuadra e Spallettit do të sfidojë Eintracht Frankfurt për një biletë në çerekfinale.

Në triumfin 5-1 ndaj Juventusit, Kvara u shfaq i papërmbajtshëm, duke shënuar njërin prej golave dhe duke dhuruar dy asiste. Rusët e Rubin Kazan, pjesë e të cilëve ishte në periudhën korrik 2019-mars 2022, janë tallur me Juventusin nëpërmjet një videoje në TikTok.

Bardhezinjtë nga Torino tentuan blerjen e tij në vitin 2021, por u tërhoqën pas kërkesës së rusëve. “Juventusi në vitin 2021: 20 milionë euro janë shumë për Kvaratskhelia”, shkruan Rubin në videon ku shihet goli ndaj skuadrës së Max Allegrit.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...