Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ 4 gola në “King Power Stadium”, Leicester e West Ham ndajnë pikët

Barazim spektakolar mes Leicester City dhe West Ham në Premier League. Jarrod Bowen mori një top nga mbrojtja në minutën e dhjetë, marshoi i vetëm drejt portës vendase dhe kaloi West Ham në avantazh.

“Dhelprat” reaguan dhe në minutën e fundit të pjesës së parë barazuan rezultatin me penallti, që u shkaktuar për prekje të topit me dorë në zonë. Belgu Youri Tielemans gjuajti saktë nga pika e bardhë.

Vendasit e nisën shumë mirë fraksionin e dytë të takimit. Ricardo Pereira realizoi me kokë në minutën e 57-të, por “Çekiçët” ia dolën të evitonin humbjen në minutat shtesë të sfidës.

Goditje këndi e Bowen dhe finalizim me kokë i Craig Dawson, i cili i dhuroi një pikë të rëndësishme ekipit të tij për objektivin Champions League. West Ham renditet në vend të katërt me 41 pikë, ndërsa Leicester mban pozicionin numër 11-të.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...