Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Aberdeen rigjen fitoren, Ramadani “ndez” tifozët me veprimin e tij

Ylber Ramadani vazhdon të dhurojë performanca pozitive tek ekipi i Aberdeenit. Mesfushori i kombëtares shqiptare u transferua gjatë merkatos së verës në Skoci.

26-vjeçari dardan, autor i 24 ndeshjeve dhe një goli me kombëtaren shqiptare, dhuroi një asist të bukur në fitoren 3-1 që arriti Aberdeen përballë Motherwell.

Ishte minuta e 64’ kur Ramadani rikuperoi bukur një top dhe e pasoi atë drejt Bojan Miovskit, i cili shënoi duke dërguar rezultatin 2-0.

Ky ishte asisti i dytë sezonal në kampionatin skocez për mesfushorin shqiptar. Ndërkohë, Aberdeen i dha fund ecurisë prej tri humbjeve radhazi.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...