Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Dytë

VIDEO/ AF Elbasani-Pogradeci mbyllet me dy gola, skuadrat me sytë nga Kategoria e Parë

AF Elbasani-Pogradeci u përballën këtë të dielë për raundin e 13-të për Grupin B të Kategorisë së Dytë.

Kjo sfidë u mbyll me barazimin 1-1, ndërsa ishin vendasit ata që zhbllokuan sfidën, duke realizuar me Gava-n, që shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 18’.

 

Pogradeci tentoi në disa raste të reagonte, ndërsa ia doli të gjente barazimin me Shkulakun në minutën e 60’, duke dalë me 1 pikë nga “Elbasan Arena”.

Lexo edhe:

Këtë sezon, AF Elbasani dhe Pogradeci janë dy pretendetët kryesorë për t’u ngjitur në Kategorinë e Parë teksa pas 13 ndeshjes të luajtura janë në kuotë të barabartë pikësh, 33.

Ajo që spikati në këtë përballje ishin mbështetësit e vendasve që “sfiduan” edhe Superligën, duke mbushur “Elbasan Arena-n” në mbështetje të ekipit të tyre.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...