Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Video/ Afrimi i parë i merkatos, Tottenham zyrtarizon në këtë formë Perisic

Ivan Perisic është afrimi i parë i merkatos së verës te skuadra e Tottenham, me kroatin që atje do të gjejë trajnerin me të cilin u shpallën kampion të Seria A me Inter sezonin 2020-2021.

Perisic kaloi te klubi anglez me parametra zero, pasi kishte pritur ofertën për rinovim nga “ziklatërit”, të cilën 33-vjeçari e refuzoi, pasi e konsideroi si shumë të vonuar.

“Spurs” kanë zyrtarizuar afrimin e mesfushorit në një video të bërë publike në rrjetet sociale, ku e theksojnë se kroati është afrimi i parë i tyre.

Gjatë këtij sezoni që u mbyll, Perisic ka luajtur në 49 ndeshje në të gjitha kompeticionet me “zikaltërit” dhe në to ka shënuar 10 gola dhe ka dhënë 9 asiste, duke qenë një nga lojtarët më vendimtar te Inter.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...