Connect with us

Hi, what are you looking for?

MotoGP

VIDEO/ Aksident i frikshëm në Katalonjë, pilotit italian i kalon motori sipër

Aksident i frikshëm në startin e garës së Moto GP në Katalonjë. Italiani Peço Bagnaia humbi kontrollin dhe u godit nga motori i Brad Binder. Paniku ishte prezent teksa gara u pezullua menjëherë ndërsa në ndihmë të Bagnaias u afruan menjëherë mjekët.

Piloti i Ducatit u transportua me urgjencë në spital ndërsa është konfirmuar se 26-vjeçari është në gjendje të stabilizuar, edhe pse në orët e ardhshme do të kuptohet më shumë rreth shkallës së dëmtimit.

Drejtori i Ducatit, Tardozzi dha shpresë duke theksuar se bëhej fjalë për një dëmtim më të lehtë nga ai që pritej dhe shtoi se Bagnaia do të rikthehej shpejt në pistë për të mbrojtur titullin kampion.

Lexoni edhe:

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...