Connect with us

Hi, what are you looking for?

Sport

VIDEO/ Aksidenti i tmerrshëm në Brazil, humbin jetën dy pilotë

Tragjedi në Brazil gjatë një gare në kampionatin kombëtar Moto 1000 GP në cirkuitin Zilmar Beux, në Cascavel, një qytet në shtetin e Paranas.

Dy pilotë humbën jetën si pasojë e një aksidenti të ndodhur gjatë garës. Pothuajse në fund të xhiros së parë, motori i 42-vjeçarit André Verissimo Cardoso rrëshqiti dhe përfundoi në asfalt.

Piloti u ngrit në këmbë, por u godit me forcë të plotë nga një tjetër motor që mbërriti në atë moment, i drejtuar nga 38-vjeçari Erico Verissimo da Rocha.

Lexoni edhe:

Pavarësisht se ndihma ishte e shpejtë, gjendja e tyre ishte shumë e rëndë dhe të dy vdiqën pasi mbërritën në spital. Pas aksidentit gara u ndërpre, më pas organizatorët vendosën ta anulojnë në shenjë zie.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...