Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Aksidenti përpara Brazilit, autobusi i Zvicrës përplaset me makinën e policisë

Zvicra humbi 1-0 ndaj Brazilit, por kombëtares helvete i mjafton një barazim në takimin e fundit të grupit G në Botërorin Katar 2022 kundër Serbisë (2 dhjetor) për të siguruar zyrtarisht kualifikimin në raundin e 1/8-ve.

Gjatë udhëtimit për në stadiumin “Stadium 974” të kryeqytetit të Dohas, autobusi i kombëtares zvicerane pësoi një aksident të lehtë me një nga makinat e policisë që po shoqëronin djemtë e Murat Yakin.

Siç shihet edhe nga pamjet e publikuara nga “RSI”, ka pasur një ngadalësim të papritur dhe mjeti jo vetëm që nuk ka mundur të ndalojë në kohë, por edhe është goditur nga një makinë tjetër soqëruese.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...