Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

VIDEO/ Al Hilal nuk njeh blof, mposht thellë Al Riyadhin, debuton Neymar

Katër fitore radhazi, e pesta në gjashtë ndeshje gjithsej për Al Hilal në Saudi Pro League. Skuadra ku aktivizohen emra të rëndësishëm Neymar (e nisi në stol) Mitrovic, Mlinkovic-Savic, Malcom, Koulibaly e portieri Bono iu imponua me rezultatin e thellë 6-1 Al Riyadhit, duke u rikthyer shumë shpejt në krye të klasifikimit.

Një ndeshje e mbyllur praktikisht që në pjesën e parë, me vendasit që realizuan dy herë, fillimisht me Mitrovicin, nga pika e bardhë e penalltisë, më pas me Al Shahranin, që shfrytëzoi një pasim të Milinovic Savic, për të shuar të qetë në dhomat e zhveshjes.

Lexoni edhe:

Në pjesë ne dytë e gjeti golin futbollisti që i realizoi Argjentinës në Botëror, Al Dawsari, i shërbyer nga Malcom për rezultatin 3-0.

Paka para se të shënohej goli i tretë, debutoi për Al Hilalin Neymar Junior (64’).

Por vendësit nuk e kishin thënë fjalën e fundit, pasi shënuan edhe tre gola të tjerë me autorë Malcom dhe Al Dawsari, ky i fundit e mbylli ndeshjen me tregolësh. Në shtesë, miqtë realizuan golin e nderit.

 

 

 

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...