Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

VIDEO/ Almeria dhe Valladolid në La Liga! Eibar bën “vetëvrasje” përballë vendit të fundit

Valladolid dhe Almeria në La Liga sezonin e ardhshëm, ndërsa Eibar duhet të luajë finalet e “play-off”. Emocione në javën e fundit të Segunda Division në Spanjë, aty ku tre ekipe garuan deri në sekondat e fundit për dy vendet e para, që të dërgojnë në elitë.

 

Valladolid mposhti 3-0 Huesca dhe ndau vendin e parë me Almerian me nga 81 pikë. Këta të fundit nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 në fushën e Leganes, por festuan falë gafës fatale të rivalëve.

 

Eibar u mposht 1-0 në fushën e Alcorcon, skuadrës që renditet në vend të fundit, dhe tashmë do të luajë në “play-off”, njësoj si Las Palmas i Armando Sadikut, që festoi pas fitores 0-1 në Gijon.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Francë

Për arsye personale dhe në marrëveshje me Paris Saint-Germain, Gerard Precheur është larguar posti i trajnerit të ekipit të femrave. Në njoftimin e klubit...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...