Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Arbitri i Katar 2022 bën “nxehjen”, jep 11 kartonë të kuq në Boca Juniors-Racing

Arbitri Facunda Tello dha 11 kartonë të kuq pas një përleshjeje që plasi gjatë humbjes 2-1 të Boca Junior në Trophy of Champions nga Racing.

Pas minutës së 90 të dyja skuadrat mbetën me dhjetë lojtarë pas sherrit të nisur mes Sebastian Villa të Boca-s dhe Johan Carbonero të Racing, ndërsa ndeshja ishte në barazim 1-1.

Të parët që morën karton të kuq ishin dy autorët që nisën sherrin, të cilët lanë fushën e lojës në minutën e 90+5’.

Ndërsa deri në minutën e 120+10’ u morën pjesa tjetër e kartonëve. Golin e fitores për “miqtë” e realizoi Alcaraz në minutën e 118’, ndërsa vetëm 6 minuta më pas la fushën e lojës pasi u ndëshkua me të kuq.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...