Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

VIDEO/ Arsenal i pandalshëm, “shkatërron” Nottingham dhe rikthehet në krye

Përballja ndaj Nottingham Forest në “Emirates Stadium” ishte shumë e thjeshtë për Arsenal, që i rimori kreun Manchester City-t.

Ekipi i Artetës “shkatërroi” kundërshtarët e raundit të 14-të të Premier League me rezultatin 5-0, në një ndeshje që e dominoi në çdo moment.

Golat për “The Gunners” i realizuan Martinelli në minutën e 5’, Nelson në minutën e 49’ dhe po ai në minutën e 52’, Partey në minutën e 57’ dhe Odegaard në minutën e 78’.

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka luajti për plot 75’ minuta dhe tregoi një formë shumë të mirë.

Pas këtij takimi Arsenal rikthehet në krye të renditjes me 31 pikë, teksa Nottingham qëndron në fund të renditjes me 9 pikë.

Videot e golave:

Ndërsa në minutën e 49’ Nelson realizon golin e dytë për vendasit.

3 minuta më pas po Nelson do të gjente rrugën drejt rrjetës duke realizuar dopietë personale dhe golin e tretë për ekipin.

Në fund ishte Partey ai i cili shënoi dhe e çoi rezultatin deri në këto momente në 4-0.

Odegaard thellon më tej avantazhin e Arsenal, duke shënuar golin e pestë në minutën e 78’.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...