Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Arsenal-Nottingham shtyhet e 30 minuta, zbulohet shkaku

Arsenali është gati për nisjen e sezonit të ri. Dhe gati për të luftuar për titullin kampion, trofe që klubit dhe tifozëve londinezë u mungon prej vitit 2004.

Skuadra e Mikel Artetës pret në “Emirates” Nottingham Forest, sfidë që do të transmetohet në SuperSport 2.

Lexo edhe:

Ndeshja ishte programuar të fillonte në orën 13:30, por është shtyrë me gjysmë ore për shkak se shumë tifozë kanë mbetur jashtë.

 

Radhë e madhe është krijuar në hyrjet e stadiumin të Arsenalit. Dhe organizatorët kanë vendosur të fillojnë sfidën në orën 14:00.

 

Formacionet:

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Bundesliga

Serie A dhe Bundesliga kanë një mundësi të artë për të dërguar sezonin e ardhshëm në Champions League jo 5, por plot 6 skuadra!...