Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

VIDEO/ Arsenal u mposht në transfertë, ja reagimi i lojtarëve të Cityt kur u zyrtarizuan kampionë

Arsenal u mposht në transfertë me rezultatin 1-0 në transfertë ndaj Nottingham Forest duke shuar çdo shpresë për të fituar titullin kampion në Premier League. Kjo disfatë shpalli matematikisht kampion Manchester Cityn me të besuarit e trajnerit Pep Guardiola që për të tretin vit radhazi provuan se janë në majën e futbollit anglez.

Lexo edhe:

Por si e festuan The Citizens titullin? Një video e publikuar së fundmi tregon se lojtarët ishin grumbulluar para televizorit dhe po ndiqnin ndeshjen Nottingham-Arsenal teksa në momentin që arbitri mbylli ndeshje, te City shpërtheu festa teksa ata më të papërmbajturit ishin Ake, Phoden apo edhe Grealish.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...