Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Arsenali “fluturon” në derbi, Trossard në histori! Casemiro “tradhton” United

Arsenali vazhdon të marshojë drejt titullit. Skuadra e Mikel Artetës triumfoi 0-3 në derbin e Londrës përballë Fulhamit. Gjithçka u zgjidh në 45 minutat e para.

VAR-i anuloi golin e Gabriel Martinellit, por Arsenali nuk u ndal. Fantastik Leandro Trossard, i cili dhuroi tri asiste për Gabriel, Martinellin dhe kapitenin Odegaard.

Belgu u fut në historinë e Premier League si futbollisti i vetëm që dhuron tri asiste në pjesën e parë të një dueli të luajtur në transfertë. Në pjesën e dytë u fut në fushë edhe Gabriel Jesus, i cili ka lënë pas krahëve dëmtimin e rëndë.

LEXO EDHE:

Fitorja e sotme e rikthen në 5 pikë diferencën mes Arsenalit kryesues dhe Manchester City. Manchester United nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 përballë Southampton në “Old Trafford”.

“Djajtë e Kuq” luajtën me një lojtar më pak prej minutës së 34’, moment kur Casemiro u ndëshkua me karton të kuq. Pika i shërbeu më shumë “Shenjtorëve”, që po garojnë për objektivin mbijetesë.

Pa fitues u mbyll edhe West Ham-Aston Villa (1-1). Dy golat u realizuan në pjesën e parë. Ollie Watkins kaloi në avantazh skuadrën e Unai Emery, por vendasit evituan humbjen falë golit të Mohamed Said Benrahma.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...