Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

VIDEO/ Arsenali shkatërron Evertonin, shkon +5 nga Manchester City, fiton dhe Liverpooli

Arsenali thellon në pesë pikë diferencën me Manchester City-n në Premier League. “Topçinjtë” mposhtën thellë 4-0 Evertonin në “Emirates”, duke siguruar fitoren e tretë radhazi pas atij momenti të keq në kampionat.

Arsenali e mbylli në epërsi të dyfishtë pjesën e parë të sfidës ndaj Evertonit në kuadër të javës së 25-të të Premier League-s.

“Topçijtë” realizuan dy herë brenda 6 minutash, fillimisht me Sakanë (minuta e 40-të), që shfrytëzoi pasimin e Zinchenkos.

Lexo edhe: 

Sapo nisi koha shtesë e këtij fraksioni, Martinelli dyfishoi shifrat, pas asistit të marrë nga autori i golit të parë Saka.

Arsenali e “vrau” përfundimisht ndeshjen me golin e 3-0 që u shënua nga Odegaard në minutën e 71-të.

10 minuta më vonë, londinezët realizuan golin e katërt me autor Martinellin, për të cilin ishte i dyti personal.

Triumfon edhe Liverpooli, që iu imponua 2-0 në “Anfield” Wolverhaptonit. “The Reds” e vuajtën për shumë minuta presionin e rezultatit, derisa në minutë e 73-të realizoi Van Dijk, pas asistit të marrë nga Diogo Jota.

Katër minuta më vonë, Liverpooli shënoi edhe golin e sigurisë me Salah, falë bashkëpunimit me Tsimikas.

 

 

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...