Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Asani bën protagonistin në Kore, i dhuron fitoren skuadrës në limite

Nis me “këmbë të mbarë” aventura e Jasir Asanit në Korenë e Jugut me skuadrën e Gwuangju. Këta të fundit triumfuan me rezultatin 0-1 në ndeshjen hapëse të sezonit ndaj Suwon Bluewings teksa goli vendimtar u shënua në minutën e 88-të të ndeshjes, pikërisht nga ish-lojtari i Partizanit në Superiore.

Në këtë sfidë, sulmuesi nuk ishte preferuar titullar dhe u aktivizua në minutën e 66-të të pjesës së dytë, megjithatë gjeti mundësinë për t’u bërë protagonist teksa shënoi një gol mjaft të bukur nga një kënd shumë i vështirë. Ndërkaq, Asani nuk i rezistoi tundimit për të hequr fanellën pas realizimit të golit duke u ndëshkuar në këtë formë me kartonin e verdhë.

Lexo edhe:

Asani u transferua në Korenë e Jugut në merkaton e janarit teksa më parë ishte pjesë e hungarezëve të Kisvarda.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Futboll

Sajti i specializuar “Transfermarkt” ka publikuar një renditje të klubeve europiane, mbi bazën e numrit të tifozëve që ka gjithsecila, teksa shifrat i janë...