Connect with us

Hi, what are you looking for?

Legjionarët

VIDEO/ Asani “sinjal” kombëtares nga Korea e Jugut, sulmuesi gol dhe festë me Shqiponjë

Jasir Asani është rikthyer te goli në Korenë e Jugut aty ku aktivizohet me skuadrën e Gwangju. Ish-sulmuesi i Partizanit ishte protagonist në triumfin 0-2 të skuadrës së tij në transfertë Suwon. 28-vjeçari gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 84-të të takimit duke shënuar në këtë formë golin e tij të pestë në 14 paraqitje me ekipin në kampionat.

Lexo edhe:

Pas këtij trepikëshi ku kontribut ka edhe Asani, skuadra e Gwangju ngjitet në kuotën e 18 pikëve në vendin e tetë të renditjes.

Një sinjal pozitiv ky i Asanit edhe në prag të ndeshjeve me kombëtaren ato ndaj Moldavisë e Ishujve Faroe për kualifikueset e Euro 2024, teksa sulmuesi është pjesë e listës së  trajnerit brazilian Sylvinho.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...