Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

VIDEO/ Asensio dhe Militao ndëshkojnë Celta Vigon, Reali -8 nga Barcelona

Reali i Madridit e zgjidhi me zgjuarsi sfidën me Celta Vigon në “Santiago Bernabeu” (2-0), në kuadër të javës së 30-të të la Ligas. “Los Blancos” shënuan në fundin e pjesës së parë me Asension, që dërgoi në rrjetë topin e pasuar nga Vinicius Junior.

Sapo nisi pjesa e dytë, vendësit shënuan të dytin me Militaon, që në zhvillimet e një goditjeje këndi, kërceu fuqishëm me kokë duke mos i dhënë asnjë shans portierit kundërshtar.

Kaq mjaftoi për skuadrën e Ancelottit për të marr fitoren e 20-të në kampionat, që e ngushton diferencën me Barcelonën në 8 pikë.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...